קרנות פילנתרופיות בישראל: הדרך שלכם לגיוס משאבים לעמותות

אם גם אתם מנהלים עמותה בישראל או עובדים בעמותה ועוסקים באופן קבוע בגיוס משאבים כספיים, אתם בטח יודעים שלפעמים מדובר במשימה מורכבת יחסית ושזה לא משהו שתמיד בא בקלות. נכון, יש מגוון דרכים לגיוס כספים למטרות שונות, אך בשל ריבוי העמותות (שמרביתן עושות בהחלט עבודת קודש ומצדיקות את פעילותן), קשה לפעמים לגייס סכומים מספיקים. אז מה עושים? ובכן, אחת האפשרויות הטובות והיעילות ביותר היום היא גיוס כספים לעמותות דרך קרנות פילנתרופיות שזהו למעשה העיסוק המרכזי שלהן. אם עוד לא יצא לכם לגייס כספים באופן הזה ואם אתם אכן מתקשים לפעמים לגייס את כמות המשאבים אליה אתם מכוונים, אנחנו רוצים להכיר את האפשרות המצוינת הזו ואיך תוכלו גם אתם לנסות ולגייס כספים באופן הזה.

מה זה קרנות פילנתרופיות?

הקרנות הפילנתרופיות הן למעשה קרנות שנוצרו על ידי ארגונים וחברות או על ידי אנשים פרטיים, שכל מטרתן היא תרומה לקהילה וסיוע לאוכלוסיות שונות, בין אם באופן ישיר ובין אם על ידי תרומה וגיוס משאבים עבור עמותות. יש כמה סוגים של קרנות כאלו – קרנות פילנתרופיות תפעוליות שיוזמות ומוציאות לפועל פרויקטים שונים למען הקהילה, קרנות המחלקות מענקים לפרויקטים או מממנות את הפעילויות של עמותות המובילות פרויקטים מהסוג הזה וכן קרנות משולבות שעוסקות בשני האפיקים הללו במקביל. מידע נוסף בנושא תוכלו למצוא כאן, וכעת בואו ננסה להבין מי יכול להיעזר בקרנות הפילנתרופיות.

מי יכול להיעזר בקרנות הפילנתרופיות?

שאלה בהחלט חשובה ורלוונטית וצריך לדעת שהתשובה לשאלה הזו היא ברורה ומוגדרת:

עמותות ללא מטרות רווח

בראש ובראשונה הקרנות הפילנתרופיות יכולות לתת כספים לעמותות וארגונים ללא מטרות רווח הפועלים למען הקהילה בארץ ובחו"ל.

מוסדות רפואיים

הקרנות הפילנתרופיות יכולות גם לתרום לבתי חולים ומוסדות רפואיים שונים בארץ ובעולם, אפילו שאלו לא מוגדרים כמובן ארגון ללא מטרות רווח.

קרנות פילנתרופיות בישראל: הדרך שלכם לגיוס משאבים לעמותות

גופים הקשורים במטרת הקרן

אם מדובר למשל על קרן פילנתרופית שמטרתה לעודד את הספורט הישראלי ולתמוך בספורטאים מקומיים מצטיינים לצורך העניין, ניתן להעניק סיוע כספי גם למאמנים, לטובת קניית ציוד כושר או לכל צורך האחר העונה על המטרה לשמה הוקמה הקרן.

המשמעות של הדבר עבור מנהלי עמותות ואלו האחראים על גיוס הכספים בעמותות, היא מקורות רבים בעלי אמצעים שיכולים לתמוך בפעילות העמותה ולפעמים על בסיס קבוע.

איך מגיעים אל הקרנות הפילנתרופיות?

ובכן, האפשרות הראשונה היא לפנות אליהן באופן ישיר. זו יכולה להיות משימה לא פשוטה שכן צריך כמובן לחפש את הקרנות הרלוונטיות וגם צריך לדעת לפנות אליהן באופה שיזכה להתייחסות ויש דרך ברורה ונכונה להגשת בקשות כאלו.

מצד שני, היום יש חברות מצוינות כמו חברת אטלס שכל מטרתן היא לקשר בין העמותות לקרנות והיא יודעת להציע סיוע בדרכים שונות:

מאגר הקרנות הגדול בארץ

כך למעשה ניתן להגיש סימולטנית בקשה לכמה וכמה קרנות ובפרט לאלו הרלוונטיות לכל עמותה, מה שחוסך הרבה זמן ומאמץ.

סיוע בהכנת הבקשה

מתוך היכרות מעמיקה עם התהליכים השונים הללו, כך שסיכויי הבקשה להתקבל עולים באופן משמעותי.

תמיכה וייעוץ בפתיחת עמותות

מידע מקצועי ממומחים בתחום שמאפשר לבנות את העמותה באופן כזה שסיכויי ההצלחה לגיוס תמיכה ותרומות כספיות יעלה באופן משמעותי.

בשורה התחתונה, האפשרות של גיוס משאבים מקרנות פילנתרופיות היא בלי ספק אפשרות מצוינת. עם זאת אנו ממליצים לגשת למשימה עם ליווי מקצועי כמו שניתן באתר אטלס שכבר סייע למאות עמותות בדברים הללו. בהצלחה!

נגישות