מעודדים ערבות הדדית ומשתתפים ביצירת עולם טוב יותר: הכירו את עמותת מרכז גרנות

להפוך את העולם למקום טוב יותר זו מטרה נעלה מאין כמותה, וגם כזאת שכולנו יכולים לשאוף אליה. ערבות חברתית היא היבט חיוני בכך, מאחר ויכולה להיות לה השפעה חיובית מאסיבית על העולם ועל האנשים שחיים בו. קיימות דרכים רבות להיות מעורבים בקהילה ולעשות שינוי, ואת הדרכים האלה מעודדת עמותת מרכז גרנות שחתמה על דגלה את ההתגייסות של כל אחד למען האחר. אז באיזה דרכים ניתן להפוך את העולם לטוב יותר?

התנדבות

אחת הדרכים להשפיע על העולם ועל החיים בו היא להתנדב. כך ניתן להותיר חותם משמעותי על הקהילה. יש אינספור הזדמנויות להתנדבות, החל מאירועים חד פעמיים, דרך התנדבות בבתי חולים ועד למאמצים הומניטריים בינלאומיים. התנדבות לא רק מאפשרת לכם להחזיר לקהילה ולעשות שינוי, אלא היא גם יכולה להיות חוויה מתגמלת שעוזרת לכם ליצור קשרים משמעותיים עם אנשים חדשים.

תרומה

תרומה לעמותות וארגונים שונים היא עוד דרך מצוינת להשפיע לטובה. בין אם תבחרו לתרום כסף, מוצרים שונים או את הזמן שלכם, ישנם ארגונים רבים, כגון ארגון מרכז גרנות, שיכולים להפיק תועלת רבה מהתמיכה שלכם. ממטרות סביבתיות ועד יוזמות לצדק חברתי, יש שלל אגרונים שמתמקדים בתחומים שונים ומטרות אחרות. אם אתם רוצים לתרום אתם יכולים לבחור ארגון שמתיישר עם הערכים שלכם כך שתוכלו לדעת שהתרומות שלכם מנוצלות היטב.

 

 

הפצת ערכים חיוביים בחיי היומיום

הפצת טוב לב, חיוביות וערכים כגון אמפתיה וסולידריות בחיי היומיום שלכם יכולה להיות בעלת השפעה גדולה בעולם. מעשים קטנים של חסד, כמו להחזיק את הדלת פתוחה למישהו או להחמיא לקולגה על עבודה טובה, יכולים להשפיע רבות על יום של מישהו, מה שיגרום לו להשפיע בהמשך על יום של מישהו אחר. הקדשת זמן לצורך הקשבה לאנשים שסביבנו והושטת יד למי שזקוק לכך יכולה לעשות שינוי משמעותי בעולם שסביבנו. אם זה במערכות היחסים הקרובות לנו בזוגיות ובמשפחה, מערכות יחסים עם חברים וקולגות או פשוט אדיבות כלפי נותני שירות או אנשים זרים, זאת דרך לייצר מעורבות הדדית בין אנשים, גם אם הם שונים אחד מהשני.

להיות חלק מארגון או עמותה

מעורבות חברתית לא חייבת להיות מוגבלת למאמצים אישיים בלבד. מעורבות בתנועות חברתיות גדולות יותר, בפעילויות שונות ובמאמצי הסברה יכולים גם כן להיות בעלי השפעה. אם זה בלקיחת חלק בקבלת החלטות בארגון או יוזמה של פעילויות שונות בעמותה, כפי שעושה עמותת מרכז גרנות, יש דרכים רבות להיות מעורבים בקהילה. השינוי אמנם יכול להתרחש באמצעות אדם אחד, אך באמצעות קבוצה גדולה שמתקבצת יחדיו, ניתן להשפיע באופן נרחב יותר. כך המודעות לנושאים השונים עולה.

חינוך

ניתן לייצר עולם טוב יותר גם באמצעות חינוך לערכים מסוימים. כשפונים ישירות אל דור העתיד ומלמדים אותו על הדברים החשובים באמת, הוא יוכל לקחת יוזמה בעתיד ולייצר שינויים חברתיים בקנה מידה גדול. זאת דרך לעורר השראה אצל צעירים ולעודד אותם לקחת חלק בשינוי חיובי בעולם.

לסיכום

מרכז גרנות הוקם לפני מספר שנים במטרה להפוך את החברה למאוחדת יותר ובעקבות כך את העולם לטוב יותר עבור יחידים וקבוצות. המרכז פועל מתוך ערכי הסולידריות, האחריות החברתית ואהבת הזולת. עמותת גרנות פועלת במספר חטיבות, ביניהן חטיבת נוער, חטיבה לעזרה במקרים מיוחדים, חטיבה לקידום יחסים חיוביים בין בני אדם ועוד. בכל אחת מהן פועלים מתנדבים שנותנים מעצמם למען המטרה הגדולה.

כל מה שצריך לדעת על רישום עמותה
עמותות ותרומה לקהילה

כל מה שצריך לדעת על רישום עמותה

עמותה, בניגוד לחברה או עסק הוא גוף שפועלת על מנת לסייע אחרים ללא כוונה להרוויח כספים. לאור זאת, עמותה נהנית מהגדרות משפטיות ייחודיות, שמאפשרות לה

נגישות