נתינה ללא גבולות: עמותת משאלות מגשימה חלומות לילדים חולים

עמותת "משאלות" הוקמה בשנת 2015 מתוך רצון להקל על ילדים, בני נוער ומבוגרים החולים במחלות כרוניות ובעלי צרכים מיוחדים שמתמודדים עם מגוון אתגרים ביומיום. העמותה פועלת בתחומים רבים ומישורים על מנת לסייע לילדים, להגשים את משאלותיהם ולעזור להם להשתלב בחברה. במאמר שלפניכם סקרנו את עמותת משאלות והפעילויות שהיא עורכת.

פעילות למען הגשמת חלומות

העמותה פועלת בראש ובראשונה להגשמת חלומות של ילדים צעירים המתמודדים עם מגוון מצבים רפואיים. כל משאלה היא שונה ומגוונת, וצוות העמותה יחד עם המתנדבים פועלים רבות כדי להגשים כמה שיותר משאלות:

 • העמותה הגשימה משאלה של משפחה שרצתה להקים סוכה בפעם הראשונה בחייהם. זוהי משפחה עם שני ילדים מיוחדים שהאם מגדלת לבדה. עמותת משאלות רכשה עבור המשפחה סוכה כשרה, והמתנדבים הגיעו לבנות אותה.
 • העמותה הגשימה משאלה לילדה עם שיתוק מוחין וסכרת נעורים שרצתה להקליט שיר באולפן מקצועי.
 • העמותה הגשימה לשני נערים חלום והפגישו אותם עם דודו אהרון בהופעה שלו. אחד הנערים שר יחד עם דודו את השיר שכתב, ובהמשך הם עלו לפני אולם מלא אנשים ושרו אותו.
 • העמותה רשמה נערה מחלימה מסרטן לבית הספר למשחק על שם יהורם לוינשטיין, וגם ארגנה לה מפגש עם השחקנית מאיה ורטהיימר.
 • העמותה רכשה מצלמה לנערה חולה אונקולוגית שחולמת להיות צלמת, ורשמה אותה לשיעורי צילום בסטודיו מקצועי.
 • העמותה עזרה בהפקת ספר שנכתב על ידי תלמיד בית ספר אורט שש שנתי מגן יבנה, אשר נמצא בקו האש והטילים. הספר נקרא "כיפת ברזל של הנפש", ומהווה אוסף ייחודי של מחשבות, לימוד לחוסן מנטלי ולרווחה הנפשית של ילדים ונוער בחיים מאתגרים במיוחד. הספרים חולקו בבתי חולים כדי לחזק את הילדים המאושפזים.

 

 

הפעילויות של עמותת משאלות

 • פעילויות שמחה ותקווה לילדים – מידי שנה מפיקה עמותת משאלות מספר מחנות נופש וימי כיף לילדים מיוחדים. בכל יום כזה עשרות ילדים, יחד עם בני משפחתם, יוצאים ליום כיף מיוחד המותאם במיוחד למצבם.
 • סיוע לימודי לילדים מוגבליםעמותת משאלות תרמה מכשירי פלט קולי 7 מסרים QuickTalker7 לבית ספר יובלים בעפולה, שבו לומדים תלמידים בגילאי 6-21 עם שיתוק מוחין, נכויות פיזיות, אוטיזם ועוד. המכשיר מסייע לילדים להביע את צרכיהם ולתקשר עם הצוות החינוכי. כמו כן, העמותה תרמה אופניים מותאמים המאפשרים לילדים לשפר את היכולות הספורטיביות שלהם.
 • קידום ספורטיבי לילדים ולנוער – העמותה מארגנת ימי כיף וטיפולים פרטניים בחוות סוסים טיפוליות ברחבי הארץ, מפעילה הפנינג מיוחד בסגנון נינג'ה ישראל עם מתקנים מונגשים ומותאמים, וכן דואגת לחבר בין ילדים מיוחדים לבין קבוצות כדורגל וכדורסל. אם הדבר אפשרי, העמותה רושמת את הילדים לחוגים ולמסגרות ספורטיביות המתאימים למצבם.
 • פיתוח יכולות דרך אומנותעמותת משאלות מסייעת ברכישת ציוד אומנות, פיסול, צילום ועוד לילדים עם בעיות רפואיות מורכבות, מפגישה בינם לבין זמרים, יוצרים וכוכבי ילדים ורושמת אותם לשיעורים וקורסים במשחק, ציור, כתיבה וכו'.
 • חטיבת פיתוח ומחקר – העמותה מכירה את הצרכים המיוחדים של ילדים מיוחדים, וצוברת ידע רב בנוגע לפעילויות המתאימות ומסייעות למצבים רפואיים ספציפיים. בשיתוף עם הצוותים הרפואיים, העמותה מתאימה פעילויות לכל מצב רפואי ולכל מסגרת חינוכית.
 • קו פתוח לרווחה ולהתנדבות – העמותה מפעילה מספר קווים פתוחים, דרכם אפשר ליצור קשר ולהתייעץ בנושאי רווחה, זכויות ילדים מיוחדים ובקשות התנדבות. הפניות מועברות לגורמים מקצועיים ורלוונטיים להמשך טיפול במקרה הצורך.

לסיכום

עמותת משאלות פועלת במטרה להגשים חלומות לילדים במצבים רפואיים שונים, שמקשים עליהם להשתלב בחברה. העמותה מקיימת ימי פעילות וכיף לילדים ולבני משפחותיהם, מסייעת במתן ציוד לימודי טכנולוגי, עוזרת בהשגת ציוד אומנות ומפעילה קו טלפון פתוח לתרומות, דיווחים, ייעוץ או תמיכה.

נגישות