מתקבלים לתפקיד החלומות בצבא: מדוע מומלץ לעבור הכנה ליום המאה?

הכנה ליום המאה חשובה מאוד בעבור מועמדים לגיוס צבאי, לא רק בגלל שיום המיון, הכולל זיהוי והתאמה צפוי להשפיע על השירות הסדיר, אלא בגלל שתיתכן גם השפעה על העתיד האזרחי ו/או הקריירה הצבאית של המתגייס או המתגייסת למשך שנים ארוכות. במאמר זה נתייחס ליום המאה, לחשיבותו ולהכנות הדרושות כדי לעבור אותו בהצלחה.

מהו יום המאה?

תהליך זה נועד לסייע לצה"ל לזהות את נקודות החוזק והחולשה של כל מלש"ב מעל פרופיל 45 ועם ציון עברית 6 ומעלה, על מנת לקבל כמה שיותר מידע על המועמדים לשירות צבאי מתוך רצון להתאים אותם לתפקיד המתאים ביותר בצבא, בהתאם לצרכיו. במהלך יום המאה יעברו המועמדים בארבע מוקדים: הדרכה, מבחנים פסיכוטכניים, עבודת צוות ויחסים בין-אישיים. לאחר ניתוח הציונים, יחד עם שילוב נתוני הצו הראשון, יקבעו התפקידים שיופיעו בשאלון העדפות למלש"ב בהתאם לצרכי צה"ל. הכנה נכונה ליום זה תאפשר למועמד להגיע מוכן יותר וכך לקבל ציון משופר שיאפשר לו להתמודד על תפקידים יותר יוקרתיים ומבוקשים.

מהן התחנות ביום המאה?

יום המאה הוא יום מרוכז בין השעות 8:00 בבוקר ועד 16:00 אחרי הצהריים. במהלך 8 השעות המלשב"ים יעברו תחנות המתנהלות על ידי מכוני מיון אזרחיים ולא על ידי צה"ל.

 

 

תרגיל הדרכה

בתחנה זאת מאפשרים למועמדים 10 דקות לצורך הכנה ולמידה עצמית של מערך השיעור. בסיום ההכנה יתבקשו המועמדים להעביר שיעור בסיוע מצגת שיקבל המועמד בנושא עליו הוא אמור להרצות. במסגרת התרגיל, הבוחנים צפויים להציב שאלות כדי לבחון את יכולתם של המועמדים להתמודד עם הפרעות. מטרת המבחן היא לבדוק את ההתנהלות של המועמד עם מידע והתמודדות שלו עם מידע זה בתנאי לחץ יחסי.

סימולציה בין אישית

בשלב זה יתנהלו משחקי תפקידים במהלכן יועלו בעיות ודילמות לדיון והמלש"בים ידרשו להתמודד איתן. מצב זה נועד לבחון את הדינמיקה וההתנהלות של המועמדים. הבוחנים ירצו לבחון את ההתנהלות של כל אחד ואחד בסימולציה זאת.

תרגיל קבוצתי

בתחנה זאת יתבקשו המועמדים לשירות צבאי לשתף פעולה, במסגרת מגבלת זמן, בכדי לעמוד במשימה משותפת במהלכה צריך להתמודד עם התנגדויות ודעות שונות. תחילת התרגיל בדיון קבוצתי ובחירת שתי פתרונות. בהמשך תתבצע חלוקה לשתי קבוצות  מתוך מטרה שכל אחת מהן תמצא דרך ליישם את ההחלטה. בסיום תחנה זאת יוצגו פרזנטציות להצגת תוכניות העבודה.

מבחנים פסיכומטריים

חלק זה של יום המאה נועד לבחון, באמצעות שני מבחנים אמריקאיים, יכולות שונות כמו יכולת להתמודד ולעבד מידע, קשב, מיומנויות טכניות וטכנולוגיות, כישורי ניהול ארגון ותפיסה מרחבית.

הכנה ליום המאה

הכנה ליום זה אפשרית בהחלט. בראש ובראשונה על ידי כך שהמועמד שמגיע לקורס הכנה ידע עם מה הוא צריך להתמודד. מעבר לכך, ניתן לבצע סימולציות לתרגילים הצפויים כך שהמועמד יגיע מוכן עם אסטרטגיות מגובשות. עבר לכך המועמד צריך להגיע מוכן ורגוע למבחנים אלה. נטרול תחושת הלחץ תסייע רבות.

הכנה ליום המאה

עבור כל מי שיום המאה לקראת הגיוס לצה"ל חשוב לו, ערכת הכנה ליום המאה היא הפתרון המושלם. תוכלו לקרוא מידע נוסף על הערכה הזאת ומה שהיא כוללת באתר צו ראשון.  עם ההכנה הזאת, יגדלו הסיכויים שלכם להתברג בשורה של תפקידים יוקרתיים לבחירה, כולל תפקידים ביחידות מובחרות, טכנולוגיות או קרביות.

לסיכום

יום המאה הוא יום גורלי מאוד בעבור מועמדים לגיוס, ואנחנו בטוחים שתעברו אותו בהצלחה. שירות נעים!

נגישות