התרומה של רפי ואייל מעמותת אחינועם: הכירו את העמותה שמלווה נוער בסיכון להזדמנות חדשה

ע"פ הערכות, בישראל חיים מעל ל 2.5 מיליון ילדים ובני נוער המוגדרים כנוער בסיכון. למעשה, תופעה של נוער בסיכון היא תופעה שמשפיעה על כל חלקי החברה וזאת בשל האחוז הנמוך של בני הנוער אשר מצליחים לסיים את הלימודים עם תעודת בגרות מלאה כמו גם אחוז נשירה גבוה, עוד בגילאים צעירים. בשל המצוקה כמו גם ההבנה כי מדובר בבני נוער שזקוקים לקבלת סיוע, לאורך השנים הצליחו עמותות לספק לאותם ילדים הזדמנות חדשה. אחת מהעמותות המובילות בתחום היא עמותת אחינועם שחרטה על דגלה לספק לכל בן ובת נוער את ההזדמנות לפרוץ קדימה ולממש את הפוטנציאל הגלום בו, כחלק מהבנה כי תמיכה המתבצעת לאורך זמן היא זו שיכולה להוביל למינוף אישי שיגיע לידי ביטוי בתחום הלימודים אבל בהמשך גם בתחום הקריירה.

התרומה של רפי ואייל מעמותת אחינועם: הכירו את העמותה שמלווה נוער בסיכון להזדמנות חדשה

שורה ארוכה של תוכניות ארוכות טווח

את העמותה הקימו רפי אדרעי ואחיו איל אדרעי אשר החליטו להרים את הכפפה ולהקים ביחד עמותה אשר פועלת מתוך מטרה לקדם את שווין ההזדמנויות בישראל באמצעות מעטפת מחבקת ועוטפת שנותנת מענה מלא לצרכים האישיים. פעילות העמותה מתבצעת בפריסה ארצית תוך התמקדות בפריפריה, וזאת לאור מציאות בלתי נתפסת שבמסגרתה הסיכוי של בני נוער בסיכון להשתלב בשוק התעסוקה נמוך בעשרות אחוזים מאשר בני נוער המתגוררים במרכז ובאזורים חזקים מבחינה סוציו-אקונומית. בהתאם לכך מפעילה העמותה שורה של פרויקטים בפריפריה שבמסגרתם לכל בן נוער ניתנת ההזדמנות לקבל תוכנית בהתאמה אישית שנועדה לקדם אורח חיים עצמאי לצד מימוש הפוטנציאל באמצעות הבנה של החוזקות אותן ניתן לנצל לטובת בנייה של עתיד טוב יותר, למרות נקודת הפתיחה. ברבות השנים ומאז החלה את פעילותה הצליחה עמותת אחינועם לספק תמיכה לאלפי בני נוער שדיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה מאוד כתוצאה מהתמיכה אותה קיבלו מטעם המתנדבים שפועלים לאורך כל ימות השנה לטובת המטרה הזו. גם מוסדות הלימוד לצד עו"ס החמיאו על העבודה המבורכת של העמותה שחרטה על דגלה את שווין ההזדמנויות, ואכן מבצעת זאת בהצלחה רבה.

כשטכנולוגיה וחינוך נפגשים

אחד האלמנטים המרכזיים בהם מתמקדת העמותה היא הנושא של טכנולוגיה וחינוך. כידוע, העולם מתפתח ומתקדם כאשר הטכנולוגיה מהווה את אחד האלמנטים החשובים ביותר לטובת שווין הזדמנויות, וזאת בשל היכולת להיעזר בטכנולוגיה לטובת צמצום פערים. בשל כך פועלת עמותת אחינועם לטובת חלוקה של מחשבים לילדים ובני נוער בסיכון כמו גם בתוכניות שנועדו להכשיר את בני הנוער לעבוד במקצועות מבוקשים בעולם הטכנולוגיה. הפעילות של העמותה מתבצעת מתוך שליחות אמיתית כלפי בני הנוער אך גם לטובת שיפור מערכת החינוך, כחלק מהבנה כי ככל שהמערכת תדע לספק לתלמידים שזקוקים לכך את המעטפת הנכונה, כך ניתן יהיה ליצור איזון שיגיע לידי ביטוי בצמצום הפערים בחברה הישראלית. מדובר באחת הבעיות החמורות ביותר, ועל כן הפעילות המבורכת של העמותה כמו גם המתנדבים היא זו שהופכת אותה לבעלת משקל וחשיבות עצומה בעולם שבו הטכנולוגיה והחינוך הולכים יד ביד.

לסיכום, בזכות איל אדרעי עמותת אחינועם וכן בני המשפחה הצליחה עמותת אחינועם להפוך לאחת העמותות החשובות ביותר בתחום הרווחה והחינוך. המודעות לגבי הפעילות של העמותה עלתה באופן משמעותי בזכות פעילות ענפה שהתרחשה בזמן מגפת הקורונה ובמסגרתה חילקה העמותה אלפי מחשבים בעבור בני נוער בסיכון. בימים אלו ממשיכה העמותה בפעילות של גיוס מחשבים כמו גם בפיתוח תוכניות חדשניות, כחלק מהיותה עמותה מובילה ובעלת חשיבות עצומה בחברה הישראלית.

כל מה שצריך לדעת על רישום עמותה
עמותות ותרומה לקהילה

כל מה שצריך לדעת על רישום עמותה

עמותה, בניגוד לחברה או עסק הוא גוף שפועלת על מנת לסייע אחרים ללא כוונה להרוויח כספים. לאור זאת, עמותה נהנית מהגדרות משפטיות ייחודיות, שמאפשרות לה

נגישות