העמותות שמספקות תמיכה לנשים בהיריון ולאחר לידה

רשלנות רפואית שהמתרחשת בעקבות טיפול רשלני מצד הצוות הרפואי עלולה להוביל לנזקים חמורים לתינוק ובמקרים מסוימים גם להפלה. ההשלכות לאחר המקרה גורמת לתחושות קשות, ולכן ליווי וסיוע מצד עמותות מהווה דרך להתמודדות. כל הפרטים אודות סיוע – בסקירה הבאה.

חושדת כי הצוות הרפואי התרשל בתפקידו בזמן הלידה וההיריון? כך תוכלי לקבל תמיכה

תמיכה נפשית בעבור נשים שחוו היריון קשה שבמסגרתו נולד תינוק עם מום או במקרים קיצונים לידה שקטה נחשב לאחד מהמקרים הרפואיים החמורים ביותר שכל אישה יכולה לעבור. אין ספק כי לידה של תינוק עם צרכים מיוחדים או הפלה שנגרמה כתוצאה מרשלנות לכאורה מהווה אירוע דרמטי ובעל השלכות משמעותיות לטווח הרחוק, ולכן ההתמודדות של נשים עם הנושא לא פעם גורמת לתחושה של מועקה, בדידות וכן לריחוק מבני הזוג כמו גם מהמשפחה, מתוך מחשבה כי הם לא יכולים להבין את הקושי והכאב הכרוך בכך. החדשות הטובות הן שאת לא לבד וניתן ואף רצוי לקבל תמיכה דרך מרכזי תמיכה לנשים אשר הוקמו בדיוק למען המטרה הזו, כחלק מהבנה כי באמצעות אנשי מקצוע כמו גם נשים שעברו את מה שאת עברת ניתן להתגבר על הקשיים. מי העמותות אליהן ניתן לפנות לקבלת סיוע? ראשית כל, בנושא זה אתר Lawtip יוכל לתת יותר מידע על אודות רשלנות רפואית. בנוסף לכך, באמצעות הסקירה הבאה תוכלי לקבל מידע אודות עמותות המספקות תמיכה לנשים בהיריון ולאחר לידה, ללא עלות:

מרכז לילך

מרכז לילך הוא מרכז שהוקם למען מתן תמיכה לנשים שעברו הפלה והפסקת היריון, וזאת מתוך הבנה של הקושי שנוצר בעקבות התמודדות עם האירוע – בין אם מדובר בהפלה יזומה ובין אם מדובר בלידה שרטה. ניתן לשתף את הסיפור באופן אנונימי דרך האתר הרשמי של העמותה או ליצור קשר עם נשים שעברו את אותו האירוע, כחלק מיצירה של מעטפת אישית בחינם. בנוסף העמותה מפעילה מרכזי ייעוץ בפריסה ארצית ועל כן את חשה מצוקה, ניתן לפנות בכל שעה לנציגות העמותה שנמצאות לצידך לכל אורך הדרך.

מידע אודות עמותות המספקות תמיכה לנשים בהיריון ולאחר לידה

נפש אחת בישראל

נפש אחת בישראל הוקמה מתוך מטרה לסייע לנשים שחוות קשיים רגשיים ובריאותיים בעקבות היריון שהיה בסיכון או הפלה. באמצעות העמותה ניתן לקבל תמיכה כלכלית בהתאם לתוכנית אישית שנקבעת ע"י צוות מקצועי כמו גם לקבל תמיכה נפשית מצד נשים המתנדבות במרכז. ניתן לפנות לעמותה דרך הטלפון או דרך המרכז הממוקם בירושלים. במרכז ניתן לקחת חלק בסדנאות בנושאים שונים כמו גם להשתתף בקבוצות תמיכה, כל זאת מתוך מטרה ליצור בעבורך מערך תמיכה אישי ואוהד.

דלת פתוחה

עמותת דלת פתוחה הוקמה מתוך מטרה לתרום לקידום מיניות בריאה כמו גם לסייע לנשים שעברו הפלה ורוצות לקבל תמיכה פסיכולוגית ונפשית. דלת פתוחה עוסקת בתחום המיניות מזה שנים רבות ומספקת לנשים אפשרות לקבל מידע מהימן אודות הפלות וליווי בתהליך, באם הוחלט על הפסקת היריון.

קבלת ייצוג משפטי לטובת תביעה – חלק בלתי נפרד מהתמודדות

רשלנות רפואית בהיריון ולידה נחשב לאחד מהמקרים הנפוצים ביותר בתחום של רשלנות רפואית. מאחר והתמודדות עם הרשלנות לאחר הלידה היא קשה מאוד מבחינה רגשית ובוודאי מבחינת ניהול תביעה, כדאי ואף רצוי לקבל ייצוג משפטי מטעם עורך דין המתמחה בתחום וזאת מתוך מטרה לגבש תיק תביעה בהתאם למידת הנזק (באם נולד תינוק עם מום כתוצאה מאבחון שגוי או תהליך לידה שלא התבצע ע"פ הפרוטוקול) ובוודאי במצב שבו העובר נפטר כתוצאה מרשלנות לכאורה. זכרי כי באמצעות ייצוג משפטי תוכלי לקבל סיוע ותמיכה מבחינה משפטית, לטובת קבלת פיצוי המגיע לך כחוק.

עמותות ותרומה לקהילה

עמותת הקנאביס הרפואי: נעים להכיר

אוכלוסיית מטופלי הקנאביס מונה כיום כ-55 אלף בני אדם שמסתייעים בצריכת קנאביס להקלה על התמודדויות עם מצבים רפואיים שונים. מספר מטופלי הקנאביס ההולך וגדל, כמו

נגישות