אור בן שושן מסביר: אטלס היא מקום המפגש בין פילנתרופיה לטכנולוגיה

בנוף הפילנתרופיה המתפתח ללא הרף, הישארות בקדמה דורשת יותר מסתם רצון טוב ונחישות – היא דורשת חדשנות, יעילות וגישה למשאבים הנכונים. הכירו את אטלס, חברה פורצת דרך שנוסדה על ידי אור בן שושן וממנפת כלים טכנולוגיים מתקדמים כדי לשנות את האופן שבו ארגונים ללא כוונת רווח מגייסים משאבים ומבטיחים מימון. באמצעות ניהול מאגר מידע מקיף של אלפי מקורות מימון מישראל ומהתפוצות, אטלס מציבה סטנדרט חדש בעולם הפילנתרופיה.

מאגר של מקורות מימון

במרכז המשימה של אטלס עומד מסד הנתונים הנרחב שלה, שאצר בקפידה כדי להכיל שפע של מידע על אלפי מקורות מימון. מאגר זה משמש כמשאב מקיף עבור ארגונים ללא כוונת רווח וגופים פילנתרופיים כאחד ומציע תובנות לגבי מענקים זמינים, תרומות וצורות אחרות של תמיכה כספית. מסוכנויות ממשלתיות ועד קרנות פרטיות, אור בן שושן מייסד אטלס דאג שכל מקור מימון פוטנציאלי ינוצל, ושהחברה תעצים ארגונים למלא את משימותיהם בצורה יעילה יותר.

 • המאגר כולל מידע על מקורות מימון מישראל ומהתפוצות.
 • הוא מכסה מגוון רחב של מגזרים, כולל חינוך, בריאות, סביבה ורווחה חברתית.
 • עדכונים שוטפים ונוהלי אימות נתונים מבטיחים דיוק ורלוונטיות.

 

גיוס משאבים לארגונים ללא כוונת רווח

מעבר לגישה למידע בלבד, אטלס ממלאת תפקיד פעיל בסיוע לגיוס משאבים עבור ארגונים ללא כוונת רווח. באמצעות אסטרטגיות מותאמות אישית וליווי אישי, החברה מסייעת לגופים אלה בתחום המורכב של מימון ופילנתרופיה. בין אם מדובר בניסוח הצעות משכנעות למענקים או ביצירת שותפויות אסטרטגיות, אטלס מעצימה ארגונים למקסם את פוטנציאל גיוס הכספים שלהם ולהרחיב את השפעתם על החברה.

 • אטלס מציעה שירותי ייעוץ המסייעים לארגונים בפיתוח אסטרטגיות לגיוס כספים.
 • החברה מספקת סדנאות הדרכה ומשאבים חינוכיים לשיפור יכולות גיוס הכספים.
 • הזדמנויות נטוורקינג אסטרטגיות מקשרות עמותות עם תורמים ומשתפי פעולה פוטנציאליים.

 

כלים טכנולוגיים לשיפור היעילות

בלב הפעילות של אור בן שושן ואטלס נמצאים כלים טכנולוגיים מתקדמים שנועדו לייעל תהליכים ולהעצים את ההשפעה. מניתוח נתונים ובינה מלאכותית ועד בלוקצ'יין ומציאות מדומה, החברה רותמת את כוחה של החדשנות כדי להניע שינוי משמעותי במגזר הפילנתרופי. על ידי מינוף כלים אלה, היא מאפשרת שקיפות רבה יותר, אחריות ומדרגיות, ובסופו של דבר מטפחת מערכת אקולוגית יעילה ומשפיעה יותר של נתינה.

 • אלגוריתמים לניתוח נתונים מסייעים לזהות מגמות מימון והזדמנויות.
 • טכנולוגיית בלוקצ'יין מבטיחה שלמות ואבטחה של עסקאות פיננסיות.
 • חוויות מציאות מדומה מציעות סיפור סיפורים סוחף כדי ליצור מעורבות בקרב תורמים ובעלי עניין.

שותפויות אסטרטגיות וטיפוח שיתופי פעולה

שיתוף פעולה נמצא בליבת הגישה של אור בן שושן לפילנתרופיה, ושותפויות אסטרטגיות ממלאות תפקיד מרכזי בגישור על פערים ובמקסום ההשפעה הקולקטיבית. על ידי יצירת בריתות עם ממשלות, תאגידים, קרנות ובעלי עניין אחרים, אטלס יוצרת סינרגיות שמניעות חדשנות וקיימות בנוף הפילנתרופי. באמצעות משאבים, מומחיות ורשתות משותפים, שותפויות אלה מגבירות את ההגעה והאפקטיביות של מאמצים פילנתרופיים וסוללות את הדרך לשינוי.

 • אטלס משתפת פעולה עם מוסדות אקדמיים לביצוע מחקר וניתוח מגמות פילנתרופיות.
 • החברה מאפשרת שותפויות בין-מגזרים להתמודדות עם אתגרים חברתיים מורכבים.
 • שיתופי פעולה בין-לאומיים מרחיבים את טווח ההגעה של מאמצים פילנתרופיים ומקדמים סולידריות גלובלית.

הבטחת אחריותיות ושקיפות

בעידן של בחינה מוגברת ודרישה גוברת, מדידת האימפקט הפכה לבעלת חשיבות עליונה במגזר הפילנתרופי. אור בן שושן שם דגש חזק על אחריותיות ושקיפות, ומשתמש במסגרות הערכה קפדניות כדי להעריך את האפקטיביות של פרויקטים ויוזמות ממומנים. על ידי מעקב אחר מדדי ביצועים מרכזיים ותוצאות, החברה מבטיחה כי השקעות התורמים מניבות תוצאות מוחשיות המניעות שיפור מתמיד וקבלת החלטות מושכלת.

 • אטלס מספקת כלים ומשאבים לארגונים כדי לעקוב אחר השפעתם ולדווח עליה.
 • החברה מאפשרת למידת עמיתים ושיתוף מידע על שיטות עבודה מומלצות במדידת השפעה.
 • מנגנוני דיווח שקופים מטפחים אמון ואמינות בקרב תורמים ובעלי עניין.

לסיכום

בעולם המקושר שבו אנו חיים, תפקידה של הטכנולוגיה בפילנתרופיה הוא קריטי. אטלס של אור שן שושן ניצבת בחוד החנית של המהפכה הדיגיטלית הזו, וממנפת כלים מתקדמים ושותפויות אסטרטגיות כדי להניע שינוי חיובי ולסייע לארגונים למלא את משימותיהם. על ידי טיפוח שיתוף פעולה בין ישראל לתפוצות, אטלס לא רק מעצבת מחדש את תחום הפילנתרופיה, אלא גם מעוררת השראה בדור חדש של פילנתרופים המחויבים לחולל שינוי בעולם.

נגישות