משנים את פני החברה הישראלית: הכול על פעילותה החשובה של עמותת עם אחד

עמותת "עם אחד" הוקמה על ידי מתנדבים ולמען אנשים מעוטי יכולת. העמותה מפעילה פעילויות לאורך השנה וכן פרויקטים מיוחדים כדי לסייע למשפחות ואנשים נזקקים. במאמר שלפניכם פירטנו אודות תחומי הפעילות של העמותה והעזרה שלה למען השכבות החלשות של האוכלוסייה.

האידיאולוגיה של עמותת "עם אחד"

עמותת "עם אחד – מרכז עזרה וסיוע" הוקמה על ידי קבוצת מתנדבים מתוך מטרה לסייע בכל מצוקה, בכל רגע, בקרב כל רבדי החברה הישראלית. העמותה פועלת ליצירת שותפות בין אנשים ולמען אנשים, ומתוך ערכי הנתינה, אהבה לזולת, יושר וכבוד. העמותה מספקת תמיכה מיידית למשפחות במצוקה, כמו חלוקת ארוחות חמות או מזון וביגוד לתינוקות, אך אינה מסתפקת רק בזה; המתנדבים מלווים את בני המשפחה בתמיכה נפשית ובהכשרה מקצועית, ובפרט מלווים את בני הנוער, מתוך אמונה כי עתיד החברה הישראלית טמון בחינוך הנוער.

הפעילויות של עמותת "עם אחד"

עמותת עם אחד פועלת במגוון מישורים כדי לעזור לשכבות החלשות של הקהילה:

  • חלוקת סלי מזוןעמותת עם אחד פועלת בפריסה ארצית ומאמצת משפחות שנקלעו לחרפת רעב. החלוקה נעשית על ידי מתנדבים אשר אורזים ומחלקים את המזון לאימהות חד הוריות, משפחות קשות יום, קשישים ועוד, אשר מופנים לעמותה דרך מחלקות הרווחה ברשויות המקומיות ברחבי הארץ.
  • ילקוטים לילדים עיוורים – לכבוד תחילת שנת הלימודים, מחלקת העמותה עשרות ילקוטים חדשים עבור ילדים עיוורים וילדים הסובלים מלקות ראייה.
  • חלוקת טיטולים ומזון לתינוקות – מידי חודש מחלקת העמותה טיטולים ומזון לתינוקות למשפחות במצב סוציו-אקונומי נמוך ברחבי הארץ.

הפרויקטים של עמותת "עם אחד"

עזרה במועדונית רווחה בפרדס כץ

העמותה אימצה את מועדונית הרווחה בפרדס כץ ומלווה אותה כבר שנתיים. במסגרת פרויקט חינוכי של המועדונית, במהלך השנה קיבלו החניכים נקודות על התנהגות טובה, התנדבות בקהילה ועזרה לזולת. על כל נקודה הילדים קיבלו "כסף", ובסוף השנה עזרה העמותה לארגן עבורם "חנות" עם חפצים לבית, חפצים אישיים, מתנות ולמשפחה ועוד. באמצעות הכסף שהילדים אספו הם יכלו לרכוש כרצונם בחנות.

 

 

פרויקט "בשעה טובה"

פרויקט ייחודי במסגרתו מחלקת עמותת עם אחד ללשכות הרווחה ברחבי הארץ ערכות לתינוקות מייד לאחר הלידה. בערכה יש את כל מה שצריך לשבועות הראשונים עם הרך הנולד. כאשר מחלקת הרווחה מודיעה לעמותה שיש במשפחה תינוקות, היא מוודאת שהתינוק יקבל את הסל האיכותי ביותר בשבילו: מוצצים, שמיכות, מזון לתינוקות ותחליפי חלב, מחיות פירות וירקות, בקבוקים, בגדים, טיטולים ועוד.

פרויקט "מצדיעים לך"

העמותה מעבירה דרך לשכות הרווחה והרשויות המקומיות ערכות היגיינה אישית לחיילות בודדות, לאורך כל שירותן הצבאי. הערכות כוללות סבון, שמפו, מוצרי היגיינה, דאורדורנט, משחת שיניים ועוד.

פרויקט "מאמצים מכינה קדם צבאית"

פרויקט במסגרתו העמותה מאמצת מכינה קדם צבאית לנערים ונערות בודדים ודואגת לכל צרכיהם במסגרת בקשות צוות המכינה. לדוגמא, התקנת דוד חשמלי חדש במקום הדוד הישן והתקול, כדי שהחניכים יוכלו להתקלח במים חמים במבנה בו הם מתגוררים.

לסיכום

עמותת "עם אחד" הוקמה למען מתנדבים לתמיכה מיידית וכן ליווי לאורך כל השנה עבור נוער בסיכון ומשפחות קשות יום. העמותה מחלקת סלי מזון, תורמת ילקוטים לילדים עיוורים ומחלקת טיטולים ומזון לתינוקות עבור משפחות צעירות ומועטות יכולת. כמו כן, העמותה מפעילה פרויקטים שונים, כמו עזרה למועדונית רווחה בפרדס כץ, חלוקת ערכות ליולדות טריות, חלוקת ערכות היגיינה לחיילות בודדות ועזרה למכינה קדם צבאית המיועדת לנערים ונערות בודדות. העמותה פועלת מתוך ערכי כבוד ועזרה לזולת, במטרה לקדם את הנערים, הקשישים והמשפחות לעתיד טוב יותר.

כל מה שצריך לדעת על רישום עמותה
עמותות ותרומה לקהילה

כל מה שצריך לדעת על רישום עמותה

עמותה, בניגוד לחברה או עסק הוא גוף שפועלת על מנת לסייע אחרים ללא כוונה להרוויח כספים. לאור זאת, עמותה נהנית מהגדרות משפטיות ייחודיות, שמאפשרות לה

מעסיקים דתיים? מנהגים שאולי לא הכרתם
המגזין שלנו

מעסיקים דתיים? מנהגים שאולי לא הכרתם

אם גם אתם מעסיקים המנהלים תחתם עובדים, אתם כנראה כבר מבינים את החשיבות של היכרות עמם ועם המגבלות והאילוצים שככל הנראה יש לכל אחד מהם.

נגישות