פארק קלור: פארק שהוקם בתל אביב על שם הפילנתרופ צ'ארלס קלור

פארק קלור

אם היינו צריכים לכתוב על כל המקומות המעניינים והמיוחדים בתל אביב ששווה לבקר בהם, כנראה שהיינו צריכים להקידש לכך לפחות עשרה עמודים מלאים, וגם זה אחרי בחירה מוקפדת של המילים. על כן, אנו רוצים לדבר עכשיו דווקא על אחד המקומות הפחות מדוברים שלא זוכה להילה כמו רחוב דיזנגוף או כיכר המדינה, אבל אין ספק שמדובר באחד המקומות היפים ובוודאי המעניינים יותר בתל אביב. אנו מדברים כמובן על פארק קלור, על שמו של הפילנתרופ הידוע צ'ארלס קלור.

צ'ארלס קלור הוא יהודי שנולד בלונדון למשפחה עשירה וכבר מגיל צעיר התבלט בזכות החוש העסקי החריף שלו וצבר הון בשלל עסקיו. כמו כן, מאז ומתמיד הייתה לקלור משיכה לעשייה חברתית ובפרט לתחום החינוך, האומנות והתרבות, וכך ייסד בשנת 1979 את "קרן קלור" הפעילה עד לימינו. עוד לפני היווסדה של הקרן, תרם קלור ב-1971 מיליון לירות להקמת הפארק, שנבנה על הריסותיה של שכונה ישנה ובסמוך לחוף היום שנקרא היום חוף קלור.

מקום אירוח לאירועים גדולים וחשובים

עוד לפני שנדבר על הפארק הייחודי ועל מה שאפשר לעשות בו בשגרה, שווה לדבר על העובדה כי מדובר עד היום באחד המקומות האידיאליים לאירוח של אירועים גדולים. כך, מדי שנה ניתן לחגוג שם את אירוע פורים הגדול ביותר בעיר המושך אליו אלפי תושבים ואורחים שמגיעים בתחפושות לחגיגה צבעונית. בשנת 2019, פארק קלור הפך בפרויקט ענק וייחודי למתחם האירוויזיון של 2019 שארחה ישראל לאחר זכייתה של נטע ברזילי בשנה שקדמה לה. האווירה הפסטורלית והנעימה בפארק לצד המרחבים הגדולים המאפשרים ארגון של אירועים המוניים, הופכים את המקום למושלם עבור אירועים מהסוג הזה. אנו ממליצים להתעדכן ברשת ובאתרי החדשות ולנסות להגיע לאחד האירועים שעתידים להתקיים בפארק שכן מדובר בלי ספק בחוויה מיוחדת ושונה שכדאי לקחת בה חלק.

מה עושים בפארק בשגרה

בין אם אתם תושבי האזור או אורחים שמגיעים לביקור, מומלץ בהחלט להגיע לפארק קלור כחלק מהטיול שלכם. משפחות עם ילדים מוזמנות לפרוס מחצלת או סדין על המדשאות רחבות הידיים ולהנות מפיקניק משותף, אפשר לנצל את הטיילת הארוכה לריצות והליכות שהן נעימות במיוחד עם הרוח של הים וכמובן המראה הנעים שלו והילדים יכולים להנות תמיד במתקני המשחקים הרבים, המזרקות ובעיקר המרחבים הגדולים.

לא לפספס ביקור בחוף

כיאה למורשתו של צ'ארלס קלור, חוף קלור זכה לתקן הדגל הכחול הניתן לחופים שעומדים בסטנדרטים גבוהים של ניקיון, שמירה על הסביבה, איכות הרחצה, בטיחות והשירותים הניתנים למבקרים. מדובר ככל הנראה באחד החופים השקטים והנעימים ביותר בעיר ומי שמחפש חוויה אחרת ופחות המונית של רחצה בים ושהייה בחוף בתל אביב, בהחלט צריך לנסות לבקר בחוף קלור. לנוחיות המבקרים, סביב החוף יש כמה וכמה מגרשי חניה בתשלום, כך שבניגוד לאזורים רבים אחרים בעיר, דווקא בחוף אין בעיה משמעותית של חניה, וכמו כן מדרום לחוף ישנו אזור מוגדר אליו ניתן להגיע עם כלבים, כך שבהחלט מדובר על בילוי לכל המשפחה.

עוד לא השתכנעתם?

אם כל זה לא מספיק בשביל לגרום לכם לבקר בפארק היפה הזה, שווה לדעת שבפארק וגם בחוף תוכלו להנות ממלתחות, מתקני מים קרים, מתקני שעשועים לילדים, מתקני ספורט, מסלולים לרכיבת אופניים, בית קפה-מסעדה, סככות צל הפרוסות על החוף ואפילו WIFI חופשי לטובת המבקרים. בפעם הבאה שאתם בתל אביב ומחפשים חוויה קצת יותר רגועה ושונה מבדרך כלל, הקדישו כמה שעות לביקור באחד הפארקים הכי יפים בישראל.

נגישות