3 תוכנות ERP הטובות ביותר בשוק, לניהול משאבים בעמותה

ניהול משאבים מסודר בעמותה, הוא דבר חשוב ביותר. גם גופים שלא פועלים למטרות רווח, חייבים להתנהל בצורה מסודרת בכדי להצליח, על פי סטנדרטים גבוהים של העולם העסקי. הניהול המסודר, חשוב גם לשם בקרה עצמית ולשם דיווח כלפי גורמי חוץ (כמו רשם העמותות). פתרון מרכזי שמסייע להשיג זאת בארגונים איכותיים, הוא שימוש במערכת ERP. באמצעות מערכת כזו, ניתן מענה אינטגרטיבי ומרכזי, לניהול כל משאבי ותהליכי העבודה בעמותה (דוגמת ניהול הוצאות או קבלת תרומות). אלה שלוש דוגמאות בולטות למערכות כאלה:

מערכת ה-ERP בענן של GNS 

לאחר הטמעה מהירה ופשוטה, תוכלו להתחיל לעבוד עם מערכת זו בענן ולהשיג מיידית ייעול וחסכון בעלויות. כל זאת, בצורה מאובטחת, תוך גישה אליה מכל מכשיר (סמארטפון, PC, טאבלט וכדומה), מכל מקום ובכל זמן. באתר https://www.gns.co.il תמצאו מידע נוסף על פתרון ה-ERP בענן של GNS. כאן נוסיף רק עוד כמה פרטים מעניינים: החברה משתמשת בחמש חוות שרתים מקומיות ועוד שמונה חוות שרתים אשר ממוקמות בחו"ל. פריסה זו, מאיצה את העבודה מול שרתיה, גם בכל הנוגע לשימוש במערכת ה-ERP שלה. כך מתקבלים יכולת קלה של הגירת נתונים למערכת וכן זמני תגובה מהירים מאוד עבור הלקוח. מהירות המערכת משמעותית לא רק לשם ייעול כללי של עבודת העמותה, אלא במיוחד במצבים, שבהם אתם זקוקים לנתונים בזמן אמת. כך שאין מה להיות מוטרדים מכך, שמדובר בשרות ענן שמחייב חיבור אינטרנט ולא בעבודה מול שרת פנימי אצלכם. למעשה, יש יתרונות שונים למערכת, בדיוק מאחר שהיא חוסכת מכם את הצורך להחזיק בשרתים פנימיים ולנהל אותם לבד.

למשל, משאבי המחשוב שיעמדו לרשותכם יוכלו להשתנות באופן מהיר ומשתלם, על פי הצורך. הדבר משמעותי, ככל שפעילותכם המשתנה מחייבת יותר משאבים או פחות. עוד תוכלו להסתייע, בניסיון הרב של GNS בתכניות התאוששות מאסון, כך שהמערכת תחזור לפעילות במקרי אסון, תוך עמידה בזמני ההתאוששות (RTO) שהגדרתם. מערכת ה-ERP בענן של GNS מוצעת בעלות של החל מ-$50 לחודש.

3 תוכנות ERP הטובות ביותר בשוק, לניהול משאבים בעמותה

תפנית

מערכת ה-ERP הבולטת תפנית מתמחה בהתאמה ספציפית למגזרים שונים ובמתן פתרון ייחודי באותם מגזרים. זה הוא פתרון "בסט אוף בריד" עבור מגזרים כמו חברות ליסינג והשכרה, חברות שירותים, קמעונאים, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים, מרכזים רפואיים, גופים העוסקים בנכסים ונדל”ן מניב ובתי דיור מוגן. תפנית לא עובדת בענן, אך היא מציעה אפשרות אחסון בענן, בהוסטינג (hosting) או על גבי שרת לקוח (בכל המקרים האלה, הניהול השוטף עדיין באחריות הלקוח). תפנית מפותחת באופן מתמשך, בחטיבת המערכות העסקיות של חברת מטריקס.

פריוריטי

פריוריטי מספקת מענה בסיסי טוב, לכל התכונות האופייניות של מערכות ERP. זה הוא פתרון גמיש, אשר ניתן להתאים לצרכי כל עמותה. כמו כן, ככל שחלים שינויים בפעולת העמותה לאורך זמן, הפתרון מקל על הסתגלות להם במסגרת מערכת הניהול. פריוריטי מתאימה במיוחד לארגונים בגודל קטן ובינוני. דבר זה עשוי להתאים מאוד לעמותות רבות בארץ, מאחר שחלק ניכר מהן קטנות יחסית. מדובר בחברה ישראלית (Priority Software), אשר עוסקת בכך כשלושים שנה, כך שהמוצר בשל ויציב, עם ניסיון רב שנצבר בשוק המקומי לגביו.

לסיכום

מערכות ERP הן לא מערכות המחשוב הפשוטות ביותר שישנן ומסיבה מובנת – מדובר באתגר לא קטן שעליו הן עונות. מצד שני, ERP הוא סוג מערכת בולט מאוד בעסקים מתקדמים, מאחר שתועלותיו מוכחות. אלה תועלות רבות, אשר מתבטאות לרוחב כל הפעילות של הארגון. לכן, מומלץ לכל עמותה להכיר את נושא מערכות ה-ERP ולנצל זאת לשיפור הניהול.

נעים להכיר: עמותת "מזון לחיים"
עמותות ותרומה לקהילה

נעים להכיר: עמותת "מזון לחיים"

יש עמותות שפשוט מעלות חיוך וכזו היא עמותת "מזון לחיים". מדובר בעמותה רשומה שהתחילה את דרכה בשנת 2002 כנטו פעילות התנדבותית, כך שכיום היקף הפעילות

נגישות