סטודנטים צריכים בוסט של אנרגייה? תאכלו סופר פוד!

כסטודנטים שמנהלים סדר יום עמוס במיוחד, אין ספק כי היכולת לשמור על קשב רב ולאורך זמן הופכת למוגבלת, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון את השעות הרבות של הלימודים, שינון של חומר לצד עבודה סיזיפית שמתנהלת במקביל ללימודים. אם אתם חשים ירידה באנרגיה, אתם ממש לא לבד ומדובר בתופעה מוכרת מאוד, כאשר חשוב לדעת כי יש בהחלט פתרון – והוא טמון בין היתר ביצירה של שינויים באורח החיים ובייחוד בכל הקשור לתזונה. למעשה, מזון ממשפחת הסופר פוד מהווה הזדמנות מעולה לספק לגוף שלכם בוסט של אנרגיה, באופן טבעי ועם שימת דגש על ניצול של המרכיבים החיוביים המצויים בתוך מזונות על. מהם מזונות העל הכי מומלצים לסטודנטים? להלן הפרטים.

ג'וג'י ברי

אחד מהכוכבים הבולטים של עולם הסופר פוד הוא פרי יער בשם ג'וג'י ברי. מדובר בסופר פוד שגדל בסין ונחשב למבוקש מאוד בשנים האחרונות, וזאת בשל הסגולות הבריאותיים המיוחסים לפירות הללו – החל מנוגדי חמצון אשר נלחמים ברדיקלים חופשיים ועד חיזוק מערכת החיסון לצד וויסות של רמות הסוכר בדם. בנוסף, הוא עשוי לסייע לכם לחוש נמרצים יותר, וזאת בשל מינרלים כמו גם רכיבים תזונתיים מעולים המצויים בתוך תוסף תזונה שאותו ניתן לצרוך באופן קבוע או לשלב במסגרת של תפריט התזונה.

מאקה

מזה מאות שנים משתמשים בתרבות המזרח בצמח המאקה שגדל באזור הודו. מדובר בתחליף טבעי ונהדר לקפאין, וזאת בשל היותו שורש המגיע בצורה של אבקה או כמוסה אותו ניתן לשלב במשקה או אפילו באוכל, וזאת מתוך מטרה להגביר את הערנות ואת הריכוז, בשל נוגדי חמצון כמו גם מינרליים אשר מצויים בשורש של הצמח ממשפחת הצנון. כאן תוכלו למצוא מידע מורחב אודות הסופר פוד הזה, וזאת מתוך מטרה לשלב אותו בתפריט.

 

 

ספרולינה

ספרולינה היא למעשה קבוצה של אצות אשר נחשבות כסופר פוד בעקבות ריכוז כמות גבוהה מאוד של חלבון – מעל ל-65%, ועל כן מדובר בסופר פוד נהדר לטובת עיכול של חלבונים לצד מינרלים כמו גם ויטמינים אשר נועדו לסייע לטובת מגוון רחב של תהליכים, כולל הגברת הריכוז כמו גם האנרגיה. כיום ניתן לבצע רכישה של תוסף במחיר מצוין ועם שימת דגש על ניצול של כלל הרכיבים המצויים באצה, וזאת מתוך מטרה ליצור אורח חיים בריא ומאוזן המבוסס בין היתר על שימוש קבוע בסופר פוד כמו זה.

קקאו

הקקאו המצוי בתוך שוקולד מריר בריכוז גבוה יכול גם הוא להשתלב נהדר בתפריט התזונה שלכם ואף עשוי לסייע לטובת הגברת הריכוז והאנרגיה, וזאת בשל ריכוז גבוה של מגנזיום, אבץ וכרום שמסייעים לטובת העלאת רמת הסרונטין המופרש מהמוח. בנוסף, בקקאו נא אותו ניתן לרכוש בחנויות הטבע יש נוגדי חמצון מעולים, ועל כן מדובר בסופר פוד שזוכה לביקוש גבוה מצד מבוגרים אך גם סטודנטים שרוצים להוביל ליצירה של בוסט של אנרגיה – באמצעות שילוב של פולי קקאו טבעיים או אכילה של שוקולד מריר, באופן מבוקר.

לסיכום

החלטה לגבי נטילה של תוספי תזונה המכילים מזונות ממשפחת הסופר פוד צריכה להתבצע בהתאם להתייעצות עם הרופא (בייחוד אם יש רקע של אלרגיה) ותוך שימת דגש על התגברות של חוסרים תזונתיים המשפיעים על רמת הערנות והריכוז ואותם ניתן לגלות דרך בדיקות דם, וזאת מתוך מטרה לקבל בוסט של אנרגיה המבוסס בין היתר על שילוב של סופר פוד בתפריט.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות